Nasza szkoła jest jedną z 30 szkół z województwa mazowieckiego, które biorą udział w programie edukacyjnym „EkoPaka – zamykamy obieg surowców” organizowanym przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań. Jest to program edukacji ekologicznej realizowany przez szkoły z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym. Pierwsza edycja skierowana była do 50 bibliotek z całej Polski.

Do naszej szkoły dotarła edukacyjno-zabawowa paka poświęcona 8 surowcom: ALUMINIUM, DREWNO, SZKŁO, PAPIER, TWORZYWA SZTUCZNE, WIELOMATERIAŁOWE, BIOODPADY, ELEKTROODPADY. Materiały pomogą przybliżyć młodym ekolożkom i ekologom wszystkie surowce. Skąd się one biorą? Co z nich produkujemy? Co powstaje w wyniku recyklingu odpadów?

Pod hasłem #EkoPaka #ZamykamyObieg organizator zamierza pokazać zamknięty obieg surowców, aby dzieci rozumiały, że to, co zostaje z produktów – opakowania, zużyte elementy – to nie śmieci, ale materiał, z którego można stworzyć coś nowego. EkoPaka pozwoli wprowadzić najmłodszych odbiorców w zagadnienia ważne z punktu widzenia wychowania odpowiedzialnego i wrażliwego ekologicznie konsumenta.

Będzie pożytecznie, kolorowo i zabawnie. Edukacja ekologiczna dla najmłodszych już wkrótce u nas!

Zachęcamy do polubienia profilu programu EkoPaka na Facebooku:

www.facebook.com/EkoPaka

Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej wzięli udział w zajęciach dotyczących drewna. Nasza szkoła mieści się na wsi, w otoczeniu lasów i pól. Uczniowie mają dostęp do drewna, drzew, pni, gałęzi.

Uczniowie przynieśli kilkanaście liści kilku gatunków drzew i rozpoznawali, jakie to drzewa lub krzewy.

Szukali w sali przedmiotów z drewna, zabawek, przyborów szkolnych. Razem z panią omawiali proces produkcji od drzewa do kartki papieru.

Uczniowie również przynieśli ścinki drewniane. Bardzo im podobał się zapach drewna – jak w tartaku.

Uczniowie wykonali sporo prac. Pracowali również poza szkoła w leśniczówce Paryż, gdzie podczas warsztatów korzystali z drewna, papieru i tworzyw sztucznych.

EKOPAKA