Elżbieta Madej, Dyrektor Szkoły. Nauczycielka historii i języka polskiego

Studiowała rusycystykę, polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Próbowała swych sił w szkole teatralnej, ale stwierdziła, że lepiej zadawać pytania niż na nie odpowiadać. Przez lata pracowała jako dziennikarz w Telewizji Polskiej. Ukończyła studia podyplomowe z zarządzania oświatą.

Swoja przygodę ze szkolnictwem rozpoczęła od współtworzenia międzynarodowej szkoły . Praca z dziećmi różnych narodowości, poznawanie kultur innych państw poszerzyło jej wiedzę na tematy socjologiczno-pedagogiczne . Poznając nowe kultury, odwiedzając ciekawe miejsca na świecie ma możliwość ,na podstawie własnych doświadczeń, przekazać praktyczną a nie tylko teoretyczna wiedzę.

Lubi aktywne życie. Interesują ją twórcze metody pracy z dziećmi. Wpaja uczniom miłość do historii, do świata i do piękna mowy polskiej. Uwielbia czytać książki, słucha muzyki klasycznej, kocha teatr. Stara się rozbudzać w uczniach i nauczycielach chęć radosnego odkrywania świata w szkole i poza nią. „ Wiedza jest jedyną rzeczą, która wzbogaca, a której nikt nikomu nie może odebrać”- słowa Ignacego Paderewskiego stanowiły dla niej podstawę w pracy w oświacie. Ważne jest budowanie więzi, bliskich relacji z uczniami i nauczycielami.

„Szczęśliwi są ci, co śnią sny i gotowi są zapłacić każdą cenę, by je zrealizować” – powiedział znany polski podróżnik Tony Halik. I tak trzymać!

Iga Wasilczenko, wychowawca klasy I

 Wykształcenie:

Studia pedagogiczne  Mazowiecka  Wyższa Szkoła Humanistyczno – Pedagogiczna, z uzyskanym tytułem – Magister Pedagogiki Ogólnej.

Wyższa Szkoła Społeczno – Ekonomiczna w Warszawie o specjalności: Oświata Samorządowa i Doradztwo Zawodowe.
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej, specjalność : Edukacja Integracyjna i Włączająca – Studia Podyplomowe.

Szkoła Wyższa Pawła Włodkowica w Płocku, kierunek: Edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne, Studia Podyplomowe.

Akademia Nauk Stosowanych im. Wincentego Pola w Lublinie, kierunek : Oligofrenopedagogika, Studia Podyplomowe.

Praktyki:

Praca z dziećmi autystycznymi i dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną, praca w szkole podstawowej nauczanie klas I- III, praktyka w szkole podstawowej – nauczyciel doradztwa zawodowego.

O mnie:

Moja praca jest moją pasją. Bardzo cieszą mnie sukcesy, które odnoszą dzieci, ich radość, uśmiech, szczerość, odkrywanie talentów.

Kolejne ,,małe zwycięstwa,, są motorem do dalszego działania.

Ważne jest dla mnie zdobywanie nowych umiejętności i nieustający rozwój.

W  czasie wolnym uwielbiam podróżować, poznawać nowe miejsca i wędrować z plecakiem po górach.

Agata Jaroszewska – Piątkiewicz, wychowawca klasy II

Jest absolwentką Akademii im. Aleksandra Geysztora w Pułtusku – na kierunku edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna.

,, By zrozumieć podopiecznych należy spojrzeć oczami dziecka” – jest nie tylko nauczycielem, ale również towarzyszem podążąjącym za zainteresowaniami i możliwościami dzieci.

Prywatnie lubi rockową muzykę, obyczajowe książki i czuć wiatr we włosach podążając jednośladem. 

Angelika Skwarska, wychowawca klasy III

Jest nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej. Posiada również kwalifikacje z wychowania przedszkolnego oraz opieki pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej. Na co dzień spełniona kobieta, a także mama.

,,Cieszę się, że los dał mi możliwość pracy z dziećmi. Kocham to, co robię i jestem szczęśliwa, kiedy moi uczniowie osiągają sukcesy edukacyjne i rozwojowe. Staram się być przewodnikiem ułatwiającym poznanie świata i przyswajanie wiadomości, wdrażającym do samodzielności i twórczej aktywności. Dążę, do tego, aby nauka sprawiała moim wychowankom radość.”

Magdalena Marciniak, Prezes Stowarzyszenia Kultury i Promocji Oświaty Mały Miś.

nauczycielka geografii

Myśl o stworzeniu centrum edukacji powstała w momencie, gdy na świat przyszła moja córka. Rozpoczęliśmy działalność przedszkolną, a z czasem udało się stworzyć autorską szkołę. Jestem propagatorem alternatywnych metod nauczania. Poszukiwań metod trwałego przyswajania wiedzy. Dawania szansy wszystkim, ogólne wspieranie samooceny. I choć to niepopularne, nie jestem propagatorem wyścigu szczurów i twardej rywalizacji. Pracuję nad programem oceniania bez cyferek. Może kiedyś to się uda.

,,Umysł jest jak spadochron. Najlepiej działa wtedy, kiedy jest otwarty” A. Einstein

Życie szefa – naprawdę  – nie jest kolorowe, dlatego jestem w jednej drużynie z nauczycielami prowadząc zajęcia z geografii. Uważam, że nasza kadra to silny zespół pasjonatów, którzy kreują zajęcia tak, by uczniowie zapamiętywali jak najwięcej z lekcji. Kameralne środowisko pozwala nam na to by wiedza ,,wyszła” z murów, dlatego praktykujemy tematyczne wycieczki.

#

Ukończone studia z zarządzania, praca wolontaryjna z dziećmi oraz doświadczenie zdobyte w trakcie prowadzenia świetnej Drużyny ZHP 347 Źródło Warszawa Wola pomagają mi do dziś w codziennej pracy z uczniami.

Wioleta Dalecka, nauczycielka języka polskiego i logopedka

Związana z Uniwersytetem im.  Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdzie realizowała specjalizację nauczycielską i komunikacji językowej. W tych dwóch obszarach stara się działać. Na jej koncie można znaleźć – z jednej strony – studencką telewizję , organizację konferencji, wystąpienia publiczne czy koordynację licznych akcji wolontariackich: z drugiej strony jest trenerem języka polskiego na poziomie szkoły podstawowej i średniej.

Ukończyła studia podyplomowe z logopedii ogólnej i medialnej oraz Akademię Artterapeuty .

,,Uważam, że człowiek powinien cały czas się rozwijać i spędzić życie kreatywnie. Co roku planuję kolejne wyzwania, które skrupulatnie wykreślam ze swojego kalendarza. W szkole  chcę, nie tylko nauczać , ale – przede wszystkim –  dać uczniom narzędzia do samodzielnego interpretowania świata”.

Agnieszka Zając – Turecka , nauczycielka plastyki
,, Decydując się na Liceum Plastyczne, według przyjętych norm, miałam być bezrobotna i przymierać głodem 😉 Tymczasem ciągle odkrywam nowe możliwości realizacji siebie w sztuce. Zaczynałam od ilustrowania bajek i projektowania okładek do książek, kolejnym etapem było projektowanie wnętrz. Wiele z moich realizacji było prezentowane w ogólnopolskich magazynach wnętrzarskich takich jak: M jak mieszkanie, Cztery kąty, Tak mieszkam.
Kiedy potrzebowałam więcej pracować w domu i opiekować się synem, odkryłam kolejną dziedzinę sztuki i zostałam florystką cukierniczą. Moje prace były wielokrotnie nagradzane w Polsce i Niemczech złotymi oraz srebrnymi medalami. Organizowałam wiele szkoleń z dekoracji cukierniczych na terenie całego kraju, współpracowałam z wydawnictwem Piekarstwo i Cukiernictwo, udostępniając na jego łamach tutoriale mojego autorstwa. Z przyjemnością nawiązałam współpracę ze szkołą i poza wiedzą o sztuce, przekazuję dzieciom wiedzę jak wykorzystywać plastykę w życiu codziennym, od dekorowania w technice decoupage, przez monotypie czy kolaż, po estetyczne nakrycie stołów.
Życie jest piękne.”

Dobrosława Woźniak, nauczycielka religii

,, Ukończyłam Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i uzyskałam tytuł magistra teologii. Jestem nauczycielką religii.
Na zajęciach uczę dzieci właściwej hierarchii wartości. Chcę by uczniowie umieli rozpoznawać w świecie to, co dobre, piękne, mądre i pożyteczne. Aby poznali sens swojego życia.
Na katechezie ukazuję wychowankom piękno naszego Stwórcy i Pana oraz Jego dzieła, które powołał do istnienia. Przede wszystkim uczymy się kochać, ufać i trwać w nadziei życia wiecznego tak, jak robiła to Maryja – nasza kochana Matka i Królowa”

Maha Alkhawajah , lektorka języka angielskiego

Skończyłam Jordański Uniwersytet w Ammanie na kierunku chemicznym, jednak to nauka języka angielskiego stała się prawdziwą pasją.
Lubię uczyć, przyjemność sprawia mi kontakt z dziećmi i młodzieżą. Należę do tej grupy szczęśliwców, którzy pracują z przyjemnością. W swojej pracy pragnę rozbudzać naturalną ciekawość świata u dzieci, pomagać im odnajdywać swoje talenty i pasje oraz rozwijać je. Podążam za dzieckiem starając się słuchać co je interesuje, co czuje, co myśli. Do swoich uczniów zawsze podchodzę indywidualnie pamiętając, że każdy z nich jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Każdy potrzebuje innego wsparcia i prowadzenia przez wychowawcę. Przygotowuję uczniów do egzaminu British Council.
Prywatnie jestem mamą trójki cudownych dziewczyn i degustatorką słodyczy z całego świata.